Kai „Defender“ klientai skambina keliaudami, transliuoja muziką ar nepertraukiamai seka palydovinę navigaciją, dalis nuopelnų gali atitekti Emmai Kowalczuk ir jos komandai.
Daugelis iš mūsų niekada neabejoja, kaip visa ši technologija veikia harmoningai. Tačiau Emma tai daro. Ji jums pasakys, kad reikia rasti geriausią vietą automobilio antenoms įdėti, kad jos veiktų maksimaliai. Ir apie elektromagnetinį suderinamumą. Paprasčiau tariant, tai yra atskirų elektroninės įrangos dalių galimybė atlikti savo darbą netrukdant vienas kitam. Tai vadinama sujungimu ir svarbu to vengti.
Būdama JLR elektromagnetikos skyriaus vedėja, Emma vadovauja ekspertų inžinierių komandai, naudojanti kompiuterinį modeliavimą, kad išspręstų vieną esminę problemą. „Iš esmės tai yra tai, kaip tuos elektros signalus iš automobilio išorėje perduoti klientui, kuris gali atsisiųsti programinę įrangą belaidžiu ryšiu arba transliuoti mediją kelyje.
Žmonės vis dažniau tikisi, kad jų automobiliai elgsis kaip išmanieji telefonai. Emmos komanda tai supranta. "Mes norime pamėgdžioti tą ryšį ir patirtį automobilyje. Viską, ką gali padaryti jūsų telefonas, norime, kad galėtų daryti ir automobilis. Todėl labai svarbu atsižvelgti, pavyzdžiui, kur ant automobilio yra antenos. Tai gali leisti jums iš esmės turėti tas pačias funkcijas, kurias gaunate iš telefono."
Ši funkcija apima nuotolinius atnaujinimus. Emmos darbas buvo naudingas JLR programinės įrangos belaidžio ryšio (SOTA) technologijai, leidžiančią Defender klientams gauti naujinimus, jiems nereikia apsilankyti jų mažmeninėje parduotuvėje. Neseniai tai reiškė, kad buvo įdiegta „Amazon“ „Alexa“ balso atpažinimo priemonė – premija, kurios daugelis klientų galbūt nesitikėjo.
"Tikiuosi, kad klientai manys, kad tai labai gerai, kad tai įvyko per eterį ir jiems nereikėjo eiti į mažmeninę prekybininką. Jei paprašytumėte žmonių apsilankyti mažmeninėje parduotuvėje, jie manytų, kad tai buvo gana didelis nepatogumas."
Antena, kuri leidžia tai padaryti, yra mažame peleko formos dėkle, esančiame ant Defender stogo, link bagažinės dangčio – ne veltui. Įsitikinimas, kad jis veikia tinkamai, buvo didelis indėlis į visą projektą.
"Jei pastatysime anteną blogoje vietoje, tikimybė gauti signalą bus labai menka. Galite jas įdėti kažkur į buferį ir jis bus paslėptas, bet metalinis automobilio korpusas gali užblokuoti ryšio ryšį su korinio ryšio bazine stotimi ir tai yra problema. Pastatome jas ten, kad suteiktume maksimalų ryšio našumą."
Kad suprastų, kaip elgiasi skirtingi elektromagnetiniai signalai ir kaip jie gali paveikti vienas kitą, Emma ir jos komanda sukuria vaizdus, kurie šiek tiek primena automobilių kėbulus su debesimis. Ji mano, kad visa tai yra linksmybių dalis. "Tikrai geras dalykas yra tai, kad galite vizualizuoti, ką daro laukai. Daugelis žmonių elektromagnetinius ryšius vadina "magija", nes kartais nežinai, kodėl tiesiog negalite išsiaiškinti, kodėl kilo problema. Tačiau su modeliavimu galite iš tikrųjų pamatyti, kur yra laukai ir kur vyksta ryšys. Tai atima magiją, nes galite ją vizualizuoti.
„Defender“ ne tik bendrauja su platesniu pasauliu, bet ir siunčia pranešimus tarp savo laive esančių technologijų. Komanda dirbo su radaro sistema už adaptyvios pastovaus greičio palaikymo ir vairuotojo aklosios zonos bei Defender padangų slėgio monitorių.
Emma, prisijungusi prie JLR 2015 m., buvo pirmasis žmogus versle, dirbęs su elektromagnetiniu modeliavimu. Nuo tada jos komanda išaugo iki aštuonių, iš kurių trys yra moterys. „Labai didžiuojuosi komanda už visą jų atliktą darbą ir išugdytus gebėjimus šioje srityje.
Šis gebėjimas kilo iš Emmos vaikystės aistros STEM (mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos) dalykams. „Mane visada domino mokslai ir matematika, o tuos dalykus studijavau GCSE ir A lygiu. Labai domėjausi elektronika, todėl universitete studijavau elektros inžineriją. Daktaro laipsnį įgijau belaidžio ryšio srityje, todėl galite matyti, kaip aš tobulinuosi tam tikroje srityje.
Baigusi studijas, Emma dirbo programinės įrangos įmonėje, o vėliau savo įgūdžius panaudojo automobilių pramonėje. Kadangi elektronika tampa vis svarbesnė šiuolaikinėse transporto priemonėse, jos pavyzdys turėtų įkvėpti daugelį kitų sekti ja.