„Defender“ pasirinko turbūt tinkamiausią būdą pažymėti 70-ąsias humanitarinės partnerystės su Didžiosios Britanijos Raudonojo Kryžiaus organizacija metines. Kartu su „Land Rover Classic“ padalinio inžinieriais ir amatininkais bendrovė pristatė atkurtą klasikinį „Series IIA“ modelį, kuris tarnavo britų Raudonajam Kryžiui greitosios pagalbos automobiliu.
Istorinis modelis užėmė garbingą vietą šių metų rugsėjo 6–8 dienomis Gudvude (Anglija) vykusiame „Goodwood Revival“ renginyje drauge su šiuolaikinės kartos atstovu iš D. Britanijos Raudonojo Kryžiaus parko – moderniu „Defender 130 Emergency Response“ visureigiu, kurį naudoja Šiaurės Velse įsikūręs organizacijos padalinys.
„Defender“ ryšiai su D. Britanijos Raudonuoju Kryžiumi yra viena iš ilgiausių tokio pobūdžio humanitarinės labdaros partnerysčių pasaulyje. Jos šaknys siekia 1954 m., kai Dubajaus dykumose buvo pradėtas naudoti specialiai tam pritaikytas „Series I“ modelis. Tuo metu „Land Rover“ pavertė automobilį mobiliąja ambulatorija.
Šiandien „Defender“ visureigiai naudojami kasdienėje D. Britanijos Raudonojo Kryžiaus bei Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC) veikloje: padedant bendruomenėms pasiruošti krizėms, į jas reaguoti ir po jų atsigauti. Jais važinėjama visame pasaulyje, įskaitant tokias šalis kaip Didžioji Britanija, Šveicarija, Italija, Marokas ar Australija. Apskaičiuota, kad per septynis dešimtmečius ši partnerystė turėjo teigiamos įtakos daugiau nei dviejų milijonų žmonių gyvenimui daugiau nei 50 šalių.
„Minėdami partnerystės 70-metį norėjome pažymėti ilgalaikį „Defender“ ryšį su Didžiosios Britanijos Raudonuoju Kryžiumi. Kai „Land Rover Classic“ ekspertai surado retą „Series IIA“ greitosios pagalbos automobilį, nekantravome jį atgaivinti. Praeities „Land Rover Series“ visureigiai, kaip ir šiandieniniai Raudonojo Kryžiaus parkuose naudojami „Defender“ modeliai, pasižymėjo patikimumu ir leido pasiekti atokias vietas ir bendruomenes“, – sakė „Defender“ prekių ženklo generalinis direktorius Markas Cameronas.
Šiuo metu klasikinis 4x4 greitosios pagalbos automobilis sėkmingai restauruojamas, o šis projektas parodė, kad „Jaguar Land Rover Classic Works“ padalinyje puikiai atliekami darbai leidžia mėgautis atkurtomis klasikinėmis transporto priemonėmis.
Atkurtasis „Land Rover Marshall Ambulance Series IIA“ automobilis pirmą kartą buvo įregistruotas 1968 m., o devintajame dešimtmetyje pradėjo tarnybą Didžiosios Britanijos Raudonajame Kryžiuje. Kad atliktų savo naują vaidmenį, greitosios pagalbos automobilis buvo perdažytas, o galinėje kėbulo dalyje buvo atnaujintas salonas: buvo įrengta papildomų spintelių ir daiktadėžių.
Automobilis visiškai atnaujinamas „Classic Works“ gamykloje Raitono (Ryton) mieste, Koventryje, kur įsikūrusi „Land Rover Classic“ būstinė. Be išsamaus mechaninio keturių ratų pavaros transmisijos ir originalaus 2,25 litro darbinio tūrio variklio remonto, laiko pėdsakais nusėta automobilio išorė galiausiai įgaus naują gyvybę – bus padengta naujais dažais, kurie primins darbo su D. Britanijos Raudonuoju Kryžiumi erą. Darbus baigia patyrę „Land Rover Classic“ technikai ir pameistrių komanda. Rekonstruojant automobilį buvo įsigyta nemažai retų dalių.
Baigus darbus, greitosios pagalbos automobilyje bus sumontuota nauja važiuoklė ir specialios paskirties dalis, kurioje bus visiškai atkurtas laikotarpį atitinkantis salonas. Gudvude buvo galima išvysti restauruojamą greitosios pagalbos automobilį: jis turi naują priekinę dalį, atkurtus pedalų dėžės mazgus ir naują „Land Rover“ Classic“ specialistų sukonstruotą įrankių dėžę specialiosios paskirties dalyje. Daugiau detalių apie atkūrimo darbus „Classic Works“ specialistai patys papasakojo renginio stende.
„Goodwood Revival“ lankytojai galėjo palyginti klasikiniame D. Britanijos Raudonojo Kryžiaus automobilyje įrengtą įrangą ir technologijas su dabartine „Defender 130 Emergency Response“ versija, kuri padeda teikti pagalbą sunkiai pasiekiamoms Šiaurės Velso bendruomenėms. Šiame visureigyje naudojamos patobulintos ryšio priemonės, įskaitant prie 4G prijungtą anteną, telefoną, VHF radiją ir telematikos sistemą su GPS sekimo funkcija. Pertvarkytą „Defender 130“ gamintojai padovanojo D. Britanijos Raudonajam Kryžiui Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II platininio valdymo jubiliejaus proga.
Per septynis dešimtmečius „Jaguar Land Rover“ parama D. Britanijos Raudonajam Kryžiui bei Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai leido efektyviau padėti nukentėjusiesiems nuo konfliktų ir stichinių nelaimių visame pasaulyje.
„Defender“ suvaidino reikšmingą vaidmenį per COVID-19 pandemiją: D. Britanijos Raudonajam Kryžiui buvo skirtas 27 automobilių parkas, kad darbuotojai galėtų pristatyti vaistus ir maistą pažeidžiamiems izoliuotiems D. Britanijos žmonėms, kuriems nebuvo kas padeda. Iš viso 267 „Defender“ automobiliai padėjo Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijoms vykdyti jų svarbią veiklą.